Benešovští rodiči - klub přátel Dolní Benešov

akce,zábava,děti

Benešovští

rodiči

Večerníčkova stezka

Datum:
12. 6. 2011
Čas:
15:00
Místo:
Dolní Benešov
Popis:
Večerničkova stezka 11.6.2011
Už po několikáté bylo velice rušno kolem dominanty Dolního Benešova – rybníku Nezmar. Všechno to způsobila panika dětí, které nelenily, vytáhly rodiče z domovů a úprkem braly start již tradiční tematické Stezky - tentokrát Večerničkovské.
Po dlouhých přenicích pořadatelů – „Benešovští rodiči“, byl start zvolen „ už zase“ u loviště rybníku Nezmar.
Start stezky a nutné propriety zajišťoval a rozdával maskovány Večeníček , někde se mu ztratila jeho typická čepice z novin, se svým týmem. Trasa vedla po hrázi rybníků Nezmar, kde na startující čekaly stanoviště s různými postavičkami známých večerníčků.
Na startu obdržely děti startovní kartičku, na kterou si musely uvázat šňůrku. Z velké většiny nenechali Večerníčka ve štychu a přišli převlečeni za postavičky jejich nejmilejších večerníčků. K dodržení pitného režimu obdržel každý startující jujce, a už nic nebránilo vyrazit na trasu.
Na prvním stanovišti narazily děti na Sněhurku s „x“ trpaslíky, kteří vytvořili provazovou bránu, přes kterou museli všichni projít. Přerostlý trpaslík nutil děti házet tenisákem po Mrzounovi, Sněhurka zase děti i rodiče sportovat, skákat přes švihadlo.
Rumcajz s Mankou oblehli druhé stanoviště a jak je u Runcajze zvykem dovednostní disciplíny na sebe i děti nedaly dlouho čekat. Chůze na chůdách a především zatloukání hřebíku daly pořádně zabrat jak dětem, tak rodičům.
Na třetím stanovišti neměla sličná Beruška s nikým slitování. Pokračovat v cestě šlo jen po překonání tunelu. Na konci čekalo překvapení v podobě Ferdy Mravence a cvrkání kuliček do důlku. Nenašel se nikdo, komu by se alespoň jedna kulička do důlku nepodařila dostat.
Trochu oddych děti zažily, až u čtvrtého stanoviště - Makové Panenky a Motýla Emanuela. Úkoly byly spíše vědomostní. Dát k sobě rozházené páry pohádkových postaviček, nebo dokreslit chybějící pohádkovou postavičku.
Poslední páté stanoviště bylo již v areálu Kamence, kde na děti čekali Vochomůrek s Křemílkem a záludné kolečka, s kterých měly děti za úkol spojit, poskládat cokoliv dle vlastní fantasie. Za odměnu si zhotovený výtvor mohli odnést domů. Mimochodem všechny výtvory se velice povedly a některé byly vysloveně úchvatné. Fantazií, u závěrečného testu, nahradila bystrost, kterou startující museli projevit během celé trasy. Jestli jim například neuniklo, kolik měla Sněhurka na stanovišti trpaslíku, jaké měla Maková Panenka korále, jestli byl Runcajs ozbrojen, měl Ferda Mravenec svůj šátek, jaké měl maskovaný Večerníček kalhoty? No přiznám se, nebylo to vůbec snadné na všechno si vzpomenout.
Dle splněných úkolů byli soutěžící v cíli odměněni. Získané body letos závisely i na tom v jaké míře se do soutěží s dětmi zapojí jejich rodiče.
Na pokud se rodiče nestihli do plnění úkolů zapojit na trase, která mimochodem byla nádherně zdobená samotnou přírodní scenérií kolem rybníka, vše si mohli nahradit po skončení celé stezky, kdy v cílí na Kamenci, začala další část plánovaného odpoledne, o kterou se postarali stará známa skupina TOMINO, jenž rozpumprlikovali přítomné od malých dětí až po babičky.
Pro doplnění energie bylo nachystáno bohaté občerstvení jak jídlo tak pití. Děti neodradila ani fronta, která vznikla nebývalým zájmem o hranolky. Přebytečné kalorie pak všichni spalovali v rytmu písniček DJ ze stáje Jardy MALCHÁRKA.
Děkujeme všem zúčastněným, i počasí za krásně prožité sobotní odpoledne.
Za BR Tomáš W

Fotogalerie

Úvodní obrázek
obrazekobrazek
obrazekobrazek
obrazekobrazek
obrazekobrazek
obrazekobrazek
obrazekobrazek
obrazekobrazek
obrazekobrazek
obrazekobrazek
obrazekobrazek
obrazekobrazek
obrazekobrazek
obrazekobrazek
obrazekobrazek
obrazekobrazek
obrazekobrazek
obrazekobrazek
obrazek
by Tomáš Widlák